صندوق همبستکی با کارگران ایران – کانادا:اطلاعیه به مناسبت درگذشت رفیق رحمان نجات

طبقه کارگر ایران یکی از یاران ثابت قدم خود را از دست داد

با اندوه فراوان شاهد از دست رفتن رفیق عزیز و گرانقدرمان رحمان نجات هستیم. رفیق رحمان در روز جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ بدنبال حادثه ای نادر و جانگداز در شهر سلیمانیه، کردستان عراق، جان باخت.

رحمان نجات از فعالین متعهد و وفادار جنبش کارگری و فعال قدیمی جنبش کمونیستی و از کادرها و پیشمرگان حزب کمونیست ایران و کومله، و عضو اتحاد بین المللی، و نیز از اعضای اولیه و تشکیل دهندگان صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا و از بازرسین قبلی آن بود.

رفیق رحمان نجات با برخورداری از ارزش های خوب و برجسته کارگری و کمونیستی و طی چند دهه مبارزه انقلابی به همرزم و رفیقی صدیق و صمیمی و بی ریا و با محبت بدل شده بود.

از دست رفتن رفیق رحمان نجات را به آرام عزیز و رفیق مینوی گرامی و به همه دوستان و رفقایش و به فعالین جنبش کارگری و کمونیستی تسلیت می گوییم.

یادش همیشه زنده و گرامی خواهد ماند

صندوق همبستکی با کارگران ایران – کانادا

 جولای ۲۰۱۷۱۵

اعتصاب کارگران کاغذ پارس هفت تپه درمحوطه شرکت

گزارش تظاهرات «با صدای بلند و متحد!» علیه خشونت بر زنان

http://www.8mars.com/8MARS_FALYAT_BELJIK/browsf.php?c=1122&Id=57&I=I

اعلامیه حزب حکمتیست،:در محکومیت ترور در تهران

امروز چهارشنبه صبح طی دو عملیات تروریستی در تهران ۱۲ نفر کشته و ۴۲ نفر مجروح شدند. این دو عملیات تروریستی که همزمان صورت گرفت، مجلس رژیم اسلامی و مقبره خمینی را هدف قرار داده بود. داعش مسئولیت این عملیاتهای ترویستی را بعهده گرفته است.

حزب کمونیست کارگری حکمتیست هر نوع عملیات تروریستی کور و حمله به مردم بیدفاع و غیر نظامی را قویا محکوم میکند و با بازماندگان قربانیان غیر نظامی اعلام همدردی میکند. این واقعه تروریستی در تهران غیرمترقبه نبود. دولت اسلامی در ایران مداوما مشغول سازماندهی ترور در منطقه و تروریزه کردن فضای زندگی مردم در داخل کشور است. این رویداد مسابقه تروریستی دولتها و دستجات اسلامی را تشدید میکند و قربانیان این مسابقه تروریستی شهروندان بیدفاعی هستند که منفعتی در تداوم جدال تروریستی دولتها و نیروهای ارتجاعی ندارند. همینطور رژیم اسلامی در ایران تلاش میکند با استفاده از این واقعه، به تنشهای منطقه ای و ماجراجوئیهای نظامی دامن زند، فضای پلیسی و ایجاد ارعاب در جامعه را تشدید کند و محتمل است برای قدرتنمائی دست به اقدام تلافی جویانه نظامی زند.

جمهوری اسلامی از جمله با حمایت آمریکا و غرب بقدرت نشانده شد. طالبان، القاعده و داعش را آمریکا و دولتهای منطقه ایجاد کرده اند. ابراز وجود جنبش اسلام سیاسی و تروریسم اسلامی، مدیون تداوم تروریسم دولت آمریکا و موتلفینش و حمایت آنها از جنبش اسلامی در منطقه است. تروریسم اسلامی با دامن زدن به قتل عام و ناامنی و ایجاد ارعاب، مردم را از صحنه سیاسی قیچی میکند و فضا را برای گسترش اختناق توسط دولتها مُوجّه میکند. مبارزه با تروریسم کار دولتهای تروریستی و جریانات متفرقه تروریستی نیست، کار بشریت آزادیخواه جهان، طبقه کارگر و جنبشهائی است که منفعتی در تداوم جدال تروریستی ندارند. در ایران کوتاهترین راه پایان دادن به ترور و تحجر و جدال تروریستی در منطقه، سرنگونی حکومت اسلامی بعنوان یک رکن مهم تروریسم در منطقه و جهان است. مردم آزادیخواه ایران حاکمیت اسلامی در ایران را اصلی ترین منشأ ترور و تحجر در منطقه میدانند و سرنگونی حکومت اسلامی آغاز از نفس افتادن جنبش اسلام سیاسی و تروریسم اسلامی در منطقه است.

نه به تروریسم اسلامی، نه به تروریسم دولتی!

مرگ بر جمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

۱۷ خرداد ۱۳۹۶ – ۷ ژوئن ۲۰۱۷

گزارش مجمع عمومی یازدهم صندوق همبستگی

 

مجمع عمومی یازدهم صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا که ابتدا برای ۱ آپریل ۲۰۱۷ فراخوانده شده بود به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم رسمیت نیافت و طبق اساسنامه صندوق قرار شد یک ماه بعد پس از اطلاع  رسانی به اعضا بار دیگر برگزار شود. از اینرو مجمع عمومی مجددا در ۱۳ مه ۲۰۱۷ تشکیل و با کسب حد نصاب لازم رسمیت یافت و با انتخاب هیات رئیسه و تصویب دستور جلسه پیشنهادی برگزارشد. مجمع با بررسی و تصویب گزارش فعالیت ها و گزارش مالی فاصله بین مجمع دهم تاکنون و  استماع گزارش بازرسین به بررسی اصلاحیه برای اساسنامه و یک قرار پشنهادی پرداخت. در مورد اصلاحیه و قرار پیشنهادی از آنجا که به نظر می آمد مجمع آماده رای دادن نیست  نهایتا قرار شد کمیسیونی هفت نفره از داوطلبین  بر روی آنها کار کرده و متون آماده تری را به مجمع دوازدهم ارایه نمایند. همچنین در رابطه با برگزاری فاندریزینگ جشن نوروز از آنجا که برنامه های متنوعی همزمان در شهر برگزار می شود قرار شد که صندوق همبستگی از برگزاری آن صرفنظر کند. لازم به ذکر است از آنجا که گزارش های فعالیت ها و مالی برای ۱ آپریل ۲۰۱۷ آماده شده بودند با همان تاریخ تصویب و منتشر می شوند. اما در گزارش فعالیتهای صندوق درخواست امر کمک به معدنچیان یورت که پس از این تاریخ رخ داد ذکر شده است.   در پایان انتخابات برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است:

برای هیات امنا: ناهید شیخی، شوکت گلزاری، کوشا شایان، امیر پیام، محسن شیخی، ابراهیم علاسوندی ، و امیر ماهان انتخاب شدند.

برای بازرسین: شهلا رحیمی، حسین احمدی، و سعید کرامت انتخاب شدند.

********************************************************

دستور جلسه پیشنهادی:

( زمان جلسه ۲ ساعت)

۱- انتخاب هیئت رئیسه  (۵ دقیقه)

۲- استماع گزارش هیئت امنا از فعالیت های صندوق (۱۵ دقیقه)

۳-  طرح و تصویب گزارش مالی (۱۵ دقیقه)

۴- استماع گزارش بازرسان (۳۰ دقیقه)

۵- طرح و بررسی و تصویب قرارهای پیشنهادی شامل یک قرار(۱۵ دقیقه)

۶- بررسی و تصویب اصلاحیه های پیشنهادی شامل یک مورد:(۱۵ دقیقه)

۷- انتخاب هیئت امنا و بازرسان (۱۰ دقیقه)

۸- استماع پیشنهادات (۱۵ دقیقه)

***************************************************************

اصلاحیه پیشنهادی برای اساسنامه (برای افزودن به بخش عضویت)

«۵٫۴- (عضو) برای حفظ اطلاعات دورنی صندوق همبستگی کوشاست و به آن متعهد است.»

****************************************

قرار پیشنهادی

«برای حفظ و تداوم فضای صمیمانه و مسئولانه درون صندوق همبستگی هرگونه توهین و حرمت شکنی به عنوان یک اصل تقبیح شده و در موارد نقض آن پس از بررسی در مجمع عمومی و کسب توافق، عضو توهین کننده موظف است که رسما پوزش بخواهد.»

****************************************

صندوق همبستگی با کارگران ایران – کانادا

ستار رحمانی:بیانیه جمعی از فعالین صنفی معلم و کارگر برای آزادی اسماعیل عبدی و لغو  اتهام امنیتی از پرونده

 هزاران معلم و کارگر و فعال صنفی از اقصی نقاط کشور در حمایت از خواسته های انسانی و قانونی اسماعیل عبدی طوماری را امضا کردند و در مورخه۹۶/۳/۳ تحویل قوای سه گانه و مراجع ذیربط شد.

در طی این ۲۶روز اعتصاب عبدی ده ها تشکل صنفی و مدنی طی بیانیه هایی ضمن حمایت از مطالبات عبدی خواستار توجه مقامات بوده اند.

نظر به شرایط خطیر جسمانی  و همچنین عوارض اعتصاب طولانی مدت اسماعیل عبدی و همچنین خواست ده ها هزار نفر برای رسیدگی به وضعیت این معلم برجسته ما معلمان؛ کارگران بعنوان امضا کنندگان این نوشتار ضمن پای فشردن بر آزادی بی قید و شرط ایشان خواستار برچیده شدن اتهامات امنیتی از پرونده های قضایی ایشان و کلیه فعالین صنفی و مدنی هستیم.

بدیهی است چنانچه این خواست ما مورد توجه مقامات اجرائی و قضائی کشور قرار نگیرد ما حق اعتراضات گسترده از قبیل تجمع و تحصن و اعتصاب غذا در مقابل مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای دولتی را در برابر دوربین های رسانه ای برای خود محفوظ میداریم  و بدین وسیله اعلام میکنیم در صورت عدم آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل عبدی و توجه به خواست میلیونها کارگر و معلم مبنی بر پایان دادن به امنیتی کردن اعتراضات صنفی و مدنی، مسئولیت تبعات اقدامات اعتراضی تر ما بر عهده مقامات دولت جمهوری اسلامی است.

۱-محمدحسن پوره /معلم

۲-اسکندر لطفی/معلم

۳_رضا مسلمی/معلم

۴_هاشم خواستار/معلم

۵_عزیز قاسم زاده/معلم

۶-مجتبی گودرزی /معلم

۷-علی ایران نژاد/معلم

۸_نسرین بهمن پور/معلم

۹_مجتبی ابطحی/معلم

۱۰-محمدعلی زحمتکش/معلم

۱۱_علی فروتن /معلم

۱۲-سارا سیاپور /معلم

۱۳_محبوبه فرحزادی/معلم

۱۴-محمدرضا حکیم الهی

۱۵_داریوش ترکاشوند/معلم

۱۶_صدیقه مالکی فرد/معلم

۱۷-شهناز هاشمی/معلم

۱۸-لیلا ملکی/معلم

۱۹_پروین اسفندیاری/معلم

۲۰-فاطمه مرادی/معلم

۲۱-سید حسن رئیس زاده /معلم

۲۲-جواد لعل محمدی/معلم

۲۳_جعفر عظیم زاده/کارگر

۲۴-شاپوراحسانی راد/کارگر

۲۵-ناهید خداجو/کارگر

۲۶-پروین محمدی/کارگر

۲۷-جوانمیرمرادی/کارگر

۲۸-محمود صالحی/کارگر

۲۹-علی نجاتی/کارگر

۳۰-بهنام ابراهیم زاده/کارگر

۳۱-محمد جراحی/کارگر

۳۲-داوود رضوی/,کارگر

۳۳-واله زمانی /کارگر

۳۴-شیث امانی /کارگر

اعلامیه حزب حکمتیست،:ترور جنایتکارانه در منچستر محکوم است!

باردیگر تروریستهای اسلامی انسانهای بیدفاع، کودکان و نوجوانانی که برای شنیدن و دیدن موزیک به کنسرت رفته بودند را هدف ترور کور و وحشیانه قرار دادند. دوشنبه شب در کنسرت “آریانا گراند” در منچستر، انفجاری صورت گرفت که ۲۲ کشته و ۵۹ مجروح بر جای گذاشت که عمدتا نوجوان یا کودک هستند. داعش مسئولیت این جنایت را بعهده گرفته است. در کنار ترور در منچستر، در هفته جاری در بصره و حمص تعداد دیگری از دانش آموزان و مردم عادی قربانی تروریسم کور دستجات اسلامی شدند.

تروریسم کور اسلامی در کشورهای غربی به تمایلات راسیستی و فاشیستی نیرو میدهد و به ایجاد فضای بدبینی و ضد “خارجی” امکان میدهد. تروریسم اسلامی و راسیسم همواره به همدیگر پلاتفرم میدهند و هر دو منشا یک سیاست دست راستی و تروریزه کردن جامعه هستند. این نیروهای ارتجاعی و تروریست در حکومتها و در اپوزیسیون محصولات مستقیم سیاستهای آمریکا و ائتلاف تروریسم دولتی است. نه دولتها و نه جناحهای به اصطلاح “میانه رو” اسلامی نه میخواهند و نه میتوانند در مقابل تروریسم بایستند. مقابله با تروریسم کار مردم آزادیخواه و کارگران و انقلابیونی است که از ترور و تحجر و آدمکشی در کوچه و خیابان و مدرسه به تنگ آمده اند.

حزب کمونیست کارگری حکمتیست جنایت فجیع و قتل عام دانش آموزان و کودکان در منچستر و هر گوشه جهان را قویا محکوم میکند و با قربانیان و بازماندگان این واقعه صمیمانه ابراز همدری میکند.

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

 

۳ خرداد ۱۳۹۶ – ۲۳ مه ۲۰۱۷

عثمان اسماعیلی:گزارش روز جهانی کارگر در شهرستان سقز

به اطلاع طبقه کارگر ومردم برابری طلب میرسانم .مبارزه تنگاتنگ کارگران سقز و فعالین کارگری با نیرو های اطلاعات و نیرو ی انتظامی .روز ۱۱اردیبهشت از ساعت ۳بعداظهر باشماره های ناشناس با من تماس گرفتند ومن جواب ندادم .بعد از چندین بار با شماره مشخصی تماس گرفتند گفتند عثمان خونه هستی گفتم بله شما ..گفتند ما از اماکن تماس میگیریم حاجی گفته به عثمان بگویید بیایید اینجا باهاش کاردارم منم در جواب گقتم من کاری با حاجی ندارم و نمی آیم .دوباره بعد از یک ساعتی دوباره تماس گرفتند وگفت من حاجی ام شما چرا پیش من نمی آیید. منم گفتم: من کاری در آنجا ندارم و نمی آیم .گفت پس من می آیم پیش شما منظورش منزل شخصی من بود.جلوی درب منزل آمدند حاجی و یکنفر که هر دونفر لباس شخصی داشتند .منم فهمیدم اینها از اماکن نیستند بلکه ازطرف اطلاعات سقز آمدند.حاجی بیسیم به دست گفت :من عاجزانه ازشما خواهش میکنم امروز بیرون نیایید منم در جواب گفتم :چرا من به خیابان میروم .گفت مثلا درخیابان چکارمیکنی .گفتم از میدان آزادی تا میدان هه لو( عقاب) .برای برگزاری روز جهانی کارگر میروم و بین مردم شیرینی پخش میکنم و برای مردم در مورد روز جهانی کارگر توضیح میدهم.به نظر شما این چه ضرری دارد؟ حاجی گفت خیلی ضرر دارد، شما اگر این کار را انجام دهید با شما برخورد قانونی می شود و چندین بار دوباره خواهش کرد که حرف من را گوش بده و به خیابان نروید و اگر هم حرف من را گوش نمی کنید دادستان شهرستان سقز گفته است: عثمان باید پیشم باهاش صحبت کنم.منم گفتم: من کاری نکرده ام که پیش دادستان بیایم و بعد از جر و بحث فراوان که در حضور همسرم مروارید شریف پور و پسرم آرمان اسماعیلی و برخی از همسایه ها، حاجی گفت: ما روز جهانی کارگر را برگزار کردیم چرا نیامدید؟ گفتم: اگر به نفع طبقه کارگر برگزار کردید دستتون درد نکنه ما هم در خیابان برگزار می کنیم چه اشکالی دارد و وظیفه شما این است به عنوان یک مامور از ما محافظت کنید. گفت در خیابان خیلی خطر دارد‌. حاجی رفت و بعد از آن من خودم را اماده کردم که به خیابان بروم.به سر کوچه که نگاه کردم دو نفر با ماشین ۲۰۶ نقره ای ایستاده بودند. از خونه بیرون امدم که به طرف خیابان بروم مامورها آمدند و جلوی من را گرفتند گفتند مگه حاجی نگفته که به داخل شهر نروی؟گفتم من قولی نداده ام که نروم، از جان ما چه می خواهید، گفتم می خواهم بروم از سوپر مارکت سرکوچه نان بخرم .انها فکر کردند برمی گردم خونه و از فرصت استفاده کردم و داخل شهر رفتم. ماموران لباس شخصی اطلاعات و نیروی انتظامی داخل شهر حضور داشتند.به طرف میدان هه لو(عقاب) حرکت کردم به سید علی حسینی رسیدم یکی از کارگران ساختمانی و همیشه یار و یاور طبقه کارگر بوده و هست و متوجه شدیم که سیمای سرشناس جنبش کارگری جناب آقای محمود صالحی در خیابان حضور داشته و نیروهای اطلاعات جلوی او را گرفته اند و محمود صالحی مثل همیشه جلوی نیروی اطلاعات ایستادگی کرده بود و با انها تند برخورد کرده که شما چکاره اید که به من می گویید به خیابان نیایم، خود شما چرا در خیابان هستید. من امده ام روز کارگردر خیابان ها جشن بگیریم .آنها کاک محمود را تهدید کردند که داخل ماشین بیاید و حتی او را به داخل ماشین هل داده بودند و همسر و فرزندان محمود خیلی قهرمانانه وبا لحن تندی نگذاشته بودند محمود تنها باشد ومامورانی که در انجا حضور داشتند همه کارگران را پراکنده کردند. مامورین نگذاشتند ما به طرف میدان هه لو برویم و مارا به طرف میدان آزادی برگرداندند و بعد از یک بحث و جدل فراوان مامورین گفتند ما می رویم کاری با ما ندارید؟من با سید علی حسینی به طرف میدان هه لو برگشتیم. برخی از دوستان کارگر با خانواده هایشان هنوز در میدان حضور داشتند و تمام تلفن های ما کنترل شده بود، حدود یک هفته هم هست که جلوی فیس بوک من را گرفته اند
و تلفنی خیلی از کارگران و فعالین کارگری را تهدید کرده بودند ولی به نظر من مامورین با این همه دب دبه و کب کبه نگذاشتند ما با پلاکارد به میدان و خیابانها بیاییم، ولی مراسم روز جهانی کارگر از توازن قوا در مقابل نیروهای اطلاعات و انتظامی برخوردار بود، به شهادت مردم شهرستان سقز که در خیابان ها حضور داشتند. من از تک تک کارگرهایی که با خانواده هایشان به خیابان امدند و عقب نشینی نکردند کمال تشکر را دارم و به نظام سرمایه داری ثابت کردم ما از هیچگونه تهدید و بگیر و ببندی نترسیدیم و کارگران فقط می توانند به نیروی خودشان اتکا کنند.
زنده باد اتحاد و همبستگی طبقه کارگر
۱۳۹۶/۲/۱۱ سقز( عثمان اسماعیلی)

اعلامیه حزب حکمتیست در باره “انتخاب” مجدد روحانی،صورت مسئله اساسی جامعه کماکان سرنگونی رژیم اسلامی است

مضحکه انتخابات با “رای” به تداوم وضع موجود و “انتخاب” مجدد روحانی تمام شد. کل باندها و دستجات اسلامی حکومتی در داخل و خارج و در راس آنها خامنه ای، همراه با جریانات اپوزیسیون طرفدار رژیم و رسانه های اسلام و آخوند زده، دستجمعی موفق شدند با ایجاد یک دو قطبی کاذب بخشی از مردم را علیرغم همه نارضایتی هایشان وادار به شرکت در نمایشی کنند که از وحشت رئیس جمهور شدن یک قاتل و مهره سوخته حکومتی به قاتلی دیگر و تداوم وضع موجود “رای” بدهند. این صف متحد بورژوازی ایران و حامیانش، بویژه در آخرین روزهای قبل از نمایش انتخابات، با لحنی فالانژیستی تا آنجا پیش رفت که مسئولیت “انتخاب” احتمالی رئیسی را “تحریمی ها” قلمداد کرد!

جمهوری اسلامی و حامیانشان دو هدف را از کشیدن مردم پای صندوقهای “رای” دنبال میکردند: اول، کسب مشروعیت فرمال حقوقی برای نظام اسلامی. دوم، ممانعت از گسترده شدن صف شرکت نکردن و بلوک وسیع “تحریمی ها” که کل رژیم اسلامی و مضحکه انتخاباتش را قبول ندارند و در آن شرکت نمیکنند. ظاهرا این اهداف با چند برابر کردن آرا و تنظیم درصدها مُحقق شده است. وزارت کشور اعلام میکند که تا ساعت ١٨ (آخرین زمان رای گیری) از ۵۶ میلیون واجد رای حدود ٢٠ میلیون شرکت کرده اند. یعنی ۳۶ میلیون شرکت نکرده اند. این آمار در ۴ ساعت تمدید شده ناگهان به ۴۱ میلیون و بالاتر میرسد!؟ یعنی میزان تحریمی ها، طبق این آمار از ۳۶ میلیون به  ۱۵ میلیون نفر میرسد تا از دور قبل کمتر باشد. تنها با این دستکاری آرا است که میتوانند پُز توخالی مشروعیت حقوقی بگیرند و بلافاصله به مخالفین شان حمله کنند که “سیاست تحریم فایده ندارد”.

روحانی و رئیسی هر دو نماینده و کاندید نظام اسلامی هستند. “رای” به روحانی “رای” مخالفت با خامنه ای و نظام نیست، رای به تداوم وضع موجود و رای به نظامی است که خامنه ای در راس آن قرار دارد. اگر روحانی نماینده “تقابل با نظام” و خامنه ای بود، اصولا نمیتوانست در این مضحکه شرکت کند. مردم رای دهنده یکدست نیستند و محاسبات مختلفی دارند. بخش قلیلی از این مردم بورژوازی ایران، اقشار مرفه و میانی هستند که امثال روحانی و خاتمی را نمایندگان واقعی سیاسی و سخنگویان منافع خود میدانند. خیل متفرقه وابستگان حکومتی و میلیونها شناسنامه سیار را باید به اینها اضافه کرد. آن بخش وسیع تر رای دهندگان، که ضرورتا دل خوشی از رژیم اسلامی ندارند، با منطق پراگماتیستی و “شر کمتر” زیر فشار تبلیغات و دو قطبی کاذب ایجاد شده و ترس از آینده ای بدتر، پای صندوق رای رفتند. مستقل از نیت و محاسبه هر رای دهنده، این روش و سیاستی اشتباه و زیانبار است که به تداوم نظام اسلامی نیرو میدهد و تجربه بارها اثبات کرده که این سیاست نتوانسته است از بدتر شدن اوضاع مُمانعت کند. “تحریمی ها” و قطب وسیعی که در این نمایش بدرستی شرکت نکردند و مرعوب تبلیغات و گروکشی نشدند، بسرعت به بازیگر اصلی سیاست ایران بدل خواهند شد.

با پایان نمایش انتخابات، کارگران شهرداری وعده های ارزان و دروغ کاندیدهای حکومتی را از خیابانها جارو میکنند و جامعه در فردای انتخابات کماکان در نقطه قبل از انتخابات ایستاده است. از یکسو رژیمی مستبد و زورگو و مرتجع و سراپا دزد و فاسد، با بحرانهای تشدید شونده و ناتوان از حل مسائل اساسی و مُبرم شهروندان، رژیمی که برای بقایش راهی جز تشدید فقر و استثمار و سرکوب سیاسی ندارد و هر روز از ادامه آن ناتوان تر میشود، و از سوی دیگر جامعه ای که بعد از پایان چراغانی و خلسه مذهبی انتخاباتی، نان و کار و آموزش و سلامتی و حقوق بدیهی اش را میخواهد و بیشتر از هر زمان سرنگونی کل گنداب اسلامی در ایران صورت مسئله اساسی اش است.

حزب کمونیست کارگری – حکمتیست به بلوک بزرگ کسانی که در این نمایش مُضحک شرکت نکردند درود میفرستد. آینده ایران را مزاج تند خامنه ای و لبخند روحانی تعیین نخواهد کرد. با تشدید بحران تقابل راه حلهای بورژوائی و کارگری و کشمکش و رویاروئی گسترده اردوی کار با حاکمیت مشتی سرمایه دار و تجار دین به صدر رانده میشود. این آینده را باید ساخت و به کمبودهایش پاسخ داد. حزب کمونیست کارگری حکمتیست همراه با دهها میلیون کارگر و زحمتکش و مردم آزادیخواه که رژیم اسلامی را دون شأن خود میدانند، اعلام میکند؛ با یا بدون روحانی، صورت مسئله اساسی مردم ایران سرنگونی حکومت اسلامی و استقرار یک جامعه آزاد و برابر و خوشبخت است.

مرگ بر جمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۱ مه ۲۰۱۷

دعوت به “شب همبستگی با معدنچیان آزادشهر” در حمایت از کارگران معدن یورت و در بزرگ‌داشت جان‌باختگان فاجعه و همدردی با بازماندگان این تراژدی انسانی!

 

برنامه‌های شب همبستگی با معنچیان آزادشهر، عبارتند از:

سخنرانی، پیام، شعرخوانی و موزیک:

محمود صالحی، آیت نیافر، بهروز خباز، مظفر فلاحی و…

با شعرخوانی عباس سماکار

و هنرمندی فریبرز فخاری

مکان: ABF Stockholm City, Sveavägen 41, Beskowsalen, plan 3

زمان: جمعه ۱۹ مه ۲۰۱۷، ساعت ۱۸ الی ۲۱

کمیته همبستگی با معدنچیان آزادشهر

تلفن های‌ تماس:

 ۰۷۰۷۴۷۴۳۳۶

۰۷۲۸۳۷۹۴۵۱