اطلاعیه کمیته مرکزی کومه له:جنبش انقلابی مردم کردستان، پیوند خود را با مردم همسرنوشت در سراسر ایران محکم تر خواهد کرد

چهار روز از آغاز موج جدید اعتراضات و تظاهرات خیابانی در شهرهای مختلف ایران می گذرد. طی این روزها مردم به جان آمده از گرانی، بیکاری و بی افقی جوانان، فقر و محرومیت، فساد اداری و مالی، دیکتاتوری و سلب ازادیهای ابتدائی، ، نابرابری و ستم ، تخریب محیط زیست نسل امروز و فردای این جامعه، به خیابانها ریختند و خواست ها و آرزوهای خود را در قالب شعارهای مختلف بیان کردند.
شهرهای کردستان از شمال تا جنوب، نیز در این روزها یا عرصه تظاهرات گسترده پر شور مردم بودند و یا بوسیله نیروهای رژیم در یک حکومت نظامی اعلام نشده به شدت امنیتی شدند. مردم شهرهای کرمانشاه، ایلام، سنندج و بانه تا هنگام صدور این اطلاعیه از سد اختناق و سرکوب رژیم گذشتند و بخش پرشور و نیرومندی از امواج خیزش انقلابی مردم سراسر ایران بودند.
صف مبارزه مردم مبارز کردستان از صف مردم هم سرنوشت در سراسر ایران جدا نیست. کردستان با کولەباری از تجربه متکی به نزدیک به چهار دهه مقاومت در برابر سلطه رژیم اسلامی، می تواند بخش پرشور و نیرومندی از این جنبش حق طلبانه سراسری باشد. در این روزهای تاریخی ، ،مردم کردستان دست در دست مردم متحد در سراسر ایران پایه های دنیای انسانهای آزاد و برابر و مرفه فردا را خواهند ساخت. کومه له مردم کردستان را به تحکیم پیوند مبارزاتی خود با مردم مبارز در سراسر ایران فرا می خواند. وظیفه همه پیشروان و فعالینی که دل در گرو اهداف، استراتژی و سیاستهای کومه له دارند، این است که برای تحقق هرچه رزمنده تر این فراخوان، با تمام توان به میدان بیایند. این جنبش عملا به دلیل خواستها و مطالبات پیشرو و حق طلبانه آن، که پنجه در پنجه یکی از ارتجاعی ترین و استبدادی تری رژیم های این عصر در افکنده است، جنبشی متعلق به ما است . این جنبش می تواند نبرد کنان بر ضعفهای درونی خود فائق آید . باید با تمام توان در آن شرکت کرد و برای به پیروزی رساندن آن تلاش نمود. رژیم اسلامی در موقعیتی گرفتار آمده است که در صورت رودرویی با صف منسجم و درهم تنیده توده های مردم آزادیخواه و حق طلب، تاب و توان مقاومت را نخواهد داشت و در تداوم این جنبش به زانو در خواهد آمد.

زنده باد پیوند مبارزاتی مردم کردستان با مردم هم سرنوشت در سراسر ایران
کمیته مرکزی کومه له (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)
یازدهم دی ماه ۱۳۹۶
۳۱ دسامبر ۲۰۱۷

حەسەن رەحمان پەنا، نوێنەری کۆمەڵە لەهەرێمی کوردستان قسە لەسەر دۆخی ئێران‌و خۆپیشاندانەکانی ئەو وڵاتە دەکات

لێکدانەوەی هەواڵی تەلەڤزیونی کۆمەڵە،لەگەڵ هاورێ ئێبراهیم عەلیزادە سەبارەت بە نارەزایەتییەکانی شارەکانی ئێران

“شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی” خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی

شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی که نزدیک به ۸۰ اتحادیه کارگری کشوری و محلی از برزیل، اندونزی، فلسطین، الجزایر، هائیتی، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کاتولینا، سنگال، مصر، پاراگوئه، پرو، نیجر، السالوادور، انگلیس، بلژیک، کلمبیا، تونس، یونان، مالی، ترکیه، پاناما، ونزوئلا، مکزیک، کانادا، شیلی ساحل عاج، بورکینا، سوئیس، آلمان، آرژانتین، هنگ کنگ و نیز کمیسیون همبستگی بین المللی اتحادیه “کارگران صنعتی جهان” را در بر می گیرد در بیانیه ای به تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی شد. ترجمه بیانیه و لینک به متن اصلی آن در زیر موجود است.

رضا شهابی را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنید!

تشکل های کارگری امضا کننده ذیل، سالها است که وضعیت ‏رضا شهابی، عضو هیئت‎ ‎مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، را دنبال می کنند. فعالیت های رضا شهابی ‏در دفاع از حقوق کارگران در ایران کاملا در چهارچوب استانداردهای به رسمیت شناخته شده بین المللی و مقاوله نامه های سازمان جهانی کار بوده است.‏ رضا شهابی بارها به خاطر فعالیت هایش دستگیر شده و حدود شش سال در زندان بسر برده است.

بر اساس گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، بعد از اینکه رضا شهابی را دوباره به زندان فراخواندند،وی را بطور خودسرانه به دوره ی حبس بیشتری محکوم کرده اند که مشتمل زمانی که او در مرخصی استعلاجی بود نیز می شود؛ بدین ترتیب علاوه بر یک سال حبس جدید، به معنای ۹۶۸ روز حبس اضافی جهت “جبران” شرایط توضیح داده نشده خواهد بود. او از بیماری های بسیاری رنج می برد که معلول شکنجه و فقدان امکانات پزشکی در زندان طی این سال ها می باشد. او در اعتراض به اعتصاب غذا متوسل شد و تنها پس از آن که مسئولان زندان قول تجدید نظر نسبت به تمام محکومیت های اخیرش را دادند، به اعتصاب غذای خود پایان داد. اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

اینک مطلع شده ایم که او چند روز پیش در زندان سکته مغزی خفیف داشته است. جان او در خطر است.

امضا کنندگان این نامه قویا به حبس رضا شهابی اعتراض داشته و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط وی هستند تا او بتواند از درمان مناسبی برای رفع شرایط وخیم جسمی اش بهره ببرد. ما همچنین خاطرنشان میکنیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو سازمان جهانی کار، آی.ال.او، موظف است که به استانداردهای بنیادین سازمان جهانی کار منجمله آزادی تشکل و مذاکرات جمعی احترام بگذارد.
۲۵ دسامبر ۲۰۱۷
شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی
لینک:
https://workers-iran.org/international-labour-network-of-solidarity-and-struggles-free-reza-shahabi/

ترجمه و بازتکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

info@workers-iran.org;
www.workers-iran.org;
www.etehadbinalmelali.com
Face book: https://www.facebook.com/IASWI
https://twitter.com/IASWIinfo

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ـ استکهلم:فراخوان به تظاهرات

از اعتراضات کارگران وزحمتکشان برعلیه گرانی ، فقر و تبعیض پشتیبانی کنیم

موج اعتراضات عمومی وگسترش آن به شهرهای مختلف در چندروز اخیر غرشی در آسمان بی ابر نبود. اعتراضات کارگری در سراسر ایران در طول سال جاری مداوما جریان داشته است . روزی نیست که کارگران فریاد اعتراض خود را بر علیه ستم کاریهای حکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی بلند نکنند . زنان با جسارتهای بی نظیر برعلیه تبعیض جنسیتی اقدام نکنند. و اینک امواج اعتراضات برعلیه گرانی و فقر و فساد می رود تا سراسری شود. مبارزه برای دفاع از حقوق و آزادی کارگران زندانی و زندانیان سیاسی اینجا و آنجا و حتی در ابعاد بین المللی حضوری قاطع دارد. جمهوری سرکوبگر اسلامی تلاش میکند به انحا مختلف این برآیند ها را سرکوب کند . جان و سلامت جسمی  بسیاری از زندانیان سیاسی و کارگران زندانی  کماکان در مخاطره است.فقر و گرانی و بیحقوقی مردم را بستوه آورده است . اگر کارگران وزحمتکشان با خواسته نان و آزادی به خیابان میریزند ثمره نزدیک به چهل سال اجحاف وکشتار وزندان در حق کارگران وزحمتکشان ایران است .ما از مطالبات آزادیخواهانه آنها حمایت می کنیم وموکدا در مقابل هرگونه سرکوب اعتراضات مردمی و آزادیخواهانه ایستادگی خواهیم کرد. حمله به اعتراضات مردم محکوم است  و زندانیان سیاسی و کارگران زندانی واز جمله رضا شهابی باید بدون قید وشرط وسریعا آزاد شوند .

روزچهارشنبه سوم ژانویه  ساعت ۱۵  در  میدان سرگل

مرگ بر جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزادباید گردد

اعتراض ، اعتصاب ، تشکل ، حق مسلم ماست.

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ـ استکهلم

تلفن :        ۰۷۲۸۳۷۹۴۵۱    www.shora.se

بیانیه اتحاد بین المللی:در رابطه با حمله خشونت بار نیروهای سرکوب گر جمهوری اسلامی به تجمع اعتراضی مقابل وزارت کار

حمله خشنونت بار و وحشیانه نیروهای سرکوب گر جمهوری اسلامی به تجمع اعتراضی روز سه شنبه ۵ دی ماه در برابر وزارت کار، برگ دیگری بر پرونده سراسر تبهکارانه رژیم جمهوری اسلامی افزود.

بنا به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، جمعی از کارگران این شرکت و  دیگر فعالین کارگری، اجتماعی و دانشجویی که برای پیگیری و اعتراض به وضعیت خطرناک رضا شهابی در زندان، به همراه ربابه رضایی، یار و همسر ایشان، قصد مراجعه به وزارت کار داشتند، مورد حمله عوامل نیروهای امنیتی، پلیس ضد شورش و عوامل وزارت کار قرار گرفتند. نیروهای سرکوب گر با شدت تمام و خشونت افسار گسیخته به تجمع کنندگان هجوم بردند، آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و سپس بیش از ۵۰ نفر از آنان از جمله ربابه رضایی را دستگیر و به زندان اوین منتقل کردند. گزارش ها حاکی است که همه دستگیر شدگان در بعد از ظهر همان روز آزاد شدند، در حالی که از آثار ضرب و شتم رنج می بردند. مامورین امنیتی و عوامل وزارت کار آنچنان خشونت آمیز با حسن سعیدی، از اعضای شناخته شده سندیکای واحد، برخورد کردند که ابتدا مجبور گشتند او را به اورژانس برای معاینه برده و سپس با غل و زنجیر به دست و پایش وی را به زندان اوین منتقل نمودند.

اتحاد بین المللی بدنبال دریافت خبر این هجوم وحشیانه آنرا قویا محکوم نمود و گزارش آن را  به زبان انگلیسی در سطح گسترده بازتاب داد و همچنان موضوع را در روابط بین المللی خود به عنوان نمونه ای دیگر از نقض آشکار حقوق کارگران و آزادی بیان و تجمع توسط رژیم جمهوری اسلامی پیگیری خواهد کرد.

اتحاد بین المللی همبستگی خود را با ربابه رضایی، سندیکای واحد و تجمع کنندگان ۵ دی ماه اعلام می دارد و به شجاعت و تعهد انسانی و طبقاتی آنان که به رغم احتمال روبرو شدن با واکنش خشنونت بار رژیم در این تجمع شرکت کردند و صدای رضا شهابی را هر چه رساتر به گوش مردم ایران و جهان رساندند درود می فرستد. ما یک بار دیگر اعلام می کنیم که رژیم جمهوری اسلامی بطور مستقیم پاسخگو و مسئول فرجام وضعیت خطرناک رضا شهابی است. بنا بر قوانین بین المللی که حکومت ایران نیز موظف به رعایت آنان است،  مقامات حکومتی وظیفه دارند که از جان زندانی حفاظت کنند و امکانات پزشکی و درمانی لازم و کافی را برای زندانی فراهم نمایند. در عین حال، از آنجا که جمهوری اسلامی بطور روتین و بی شرمانه ناقض این حقوق بنیادین بوده است، این وظیفه طبقه ما در ایران و اقصی نقاط جهان است که به این رژیم اجازه ندهیم زندگی رضا شهابی را بیش از این به خطر بیاندازد. رضا شهابی باید بی درنگ آزاد شود تا در خارج از زندان مورد مداوای کامل و مناسب قرار گیرد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۶ دسامبر ۲۰۱۷

info@workers-iran.org;

www.workers-iran.org;

www.etehadbinalmelali.com

https://twitter.com/IASWIinfo

حمله به تجمع مورخ ۵/۱۰/۱۳۹۶ محکوم است.

کارگران؛ تشکلهای کارگر

همچنان که اطلاع دارید رضا شهابی یکی از اعضای سندیکای شرکت واحد تهران وحومه در زندان بسرمیبرد. با توجه به اینکه رضا شهابی محکومیت خود را تمام کرده است .اما مسئولان قضائی از آزاد کردن ایشان خودداری می کنند. بنابه اظهارات ربابه رضایی( همسر رضا ) در طول ۱۰ روز گذشته رضا شهابی دو بار سکته کرده و مسئولان زندان از انتقال او به بیمارستان خودداری کرده اند. با توجه به وضعیت جسمی رضا و بی توجهی مسئولان مربوطه همسر ایشان طی فراخوانی از مردم و کارگران درخواست کرد تا برای نجات جان رضا شهابی در تاریخ ۵/۱۰/۱۳۹۶در مقابل وزارت کار تجمعی آرام و به دور از خشونت برگزار کنند.

اما با کمال تاسف این تجمع از سوی ماموران لباس شخصی و انتظامی مورد حمله قرار گرفته و تعداد زیادی از تجمع کنندگان دستگیر شده اند.

ما ضمن محکوم کردن حمله به صفوف تجمع کننندگان خواستار آزادی کلیه دستگیرشدگان و شخص رضا شهابی هستیم.

عثمان اسماعیلی و محمود صالحی ۵/۱۰/۱۳۹۶

عثمان اسماعیلی:دفاع از عزت نصری وظیفه طبقاتی ماست

کارگران ! مردم آزادیخواه!
عزت نصری از فعالین کارگری شهرستان سقز، روز دوم دیماه توسط مامورین لباس شخصی اداره اطلاعات رژیم در شهر سقز، بدون هیچگونه توضیحی دستگیر و بازداشت شده است.
عزت نصری کارگری است که، همانند سایر همسرنوشتانش از دوران نوجوانی وارد بازار کار شد. عزت در تمام این سالها علاوه بر تحمل دشواریهای کار پر زحمت یار و یاور کارگران بوده و نسبت به زندگی اجتماعی و مبارزات آنان احساس مسئولیت کرده است.
فرزند عزت نیز پا در این ره گذاشته و با اتمام دوره سربازی به شغل کارگری روی اورده است.
ماموران امنیتی رژیم کارگر شرافتمندی چون عزت نصری را که، هدفی جزء خدمت به بشریت و هم طبقه ای هایش ندارد را دستگیر و زندانی می کنند در حالیکه سرمایه داران و آنهایی که خون طبقه کارگر را در شیشه کرده اند آزادانه دست بهر کار نامشروعی می زنند.
دولتی که روزانه شعار دفاع از مردم محروم را سر می دهد، بجای تامین امنیت شغلی کارگران، بجای پرداخت بموقع حقوق و مزایای کارگران، بجای تامین بهداشت و درمان، بیمه و امنیت جانی آنان در محیط های کارگری و بجای تعیین دستمزدی متناسب با نرخ تورم و سطح زندگی آنان را بخاطر مبارزه برای تحقق این مطالبات دستگیر، شکنجه و زندانی می کند.
کارگران ! مردم آزادیخواه!
ما حق داریم متشکل شویم و تشکل‌های مستقل کارگری خود را داشته باشیم. حق داریم با سرمایه داران و کارفرمایان بر سر مطالباتمان چونه زنی بکنیم. حق داریم حزب سیاسی خودمان را داشته باشیم. ما حق داریم رادیو و روزنامه و رسانه های جمعی خودمان را داشته باشیم ودر حال حاضر حق استفاده از رادیو و تلویزیون که بودجه فعالیت آن از بودجه عمومی و دسترنج کارگران تامین می شود را داریم.
کارگران ! مردم آزادیخواه!
عزت نصری نباید در زندان باشد. من بعنوان یک کارگر از شما و کلیه تشکل‌های کارگری، فعالین سیاسی، معلمان، دانشجویان و رسانه های عمومی و دست اندرکاران شبکه های اجتماعی و مردم ازادیخواه سراسر جهان را فرامیخوانم به دفاع از عزت نصری برخیزید و به میدان بیائید.
دیروز عزت را دستگیر کردند فردا نوبت من و شماست. بیائید با مبارزه ای متحد خواهان آزادی کلیه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شویم.
زنده باد اتحاد و همسبتگی طبقاتی مان
عثمان اسماعیلی
۷ دیماه ۱۳۹۶

گزارش:  تجمع اعتراضی د ر برابر سفارت جمهوری اسلامی در لندن نسبت به وضعیت خطرناک رضا شهابی

روز سه شنبه ۲۶ دسامبر ۲۰۱۷ ( ۵ دی ۱۳۹۶)  همزمان با فراخوان ربابه رضایی، همسر رضا شهابی برای حضور در وزارت کار و پیگیری وضعیت رضا شهابی ، تجمعی در برابر سفارت جمهوری اسلامی در لندن به نشانه همبستگی با اقدام ایشان برگزار شد. در این تجمع که با فراخوان ” کمپین پشتیبانی از مبارزات فعالین کارگری و رندانیان سیاسی در ایران” بر پا شد، شرکت کنندگان با در دست داشتن بنرها و عکس هایی از رضا شهابی و با سر دادن شعار، خواهان آزادی فوری رضا شهابی و دیگر کارگران در بند و همه زندانیان سیاسی در ایران شدند. همچنین چند تن از شرکت کنندگان طی سخنرانی کوتاه ، تداوم زندانی کردن رضا شهابی که منجر به سکته ایشان شده  و نیز ممانعت از دسترسی ایشان به امکانات درمانی توسط رژیم اسلامی را به شدت محکوم کردند و رژیم را مسئول مستقیم فرجام وضعیت خطرناک سلامتی رضا شهابی دانستند.
این تجمع به مدت یک ساعت ادامه یافت و در پایان تجمع کنندگان با حرکت به سمت سفارت جمهوری اسلامی وارد محوطه سفارت شدند و بنر بزرگی که برآن نوشته شده بود: رضا شهابی ، کارگر زندانی، آزاد باید گردد ” را به درب سفارت نصب کردند و در همان حال علیه اقدامات کارگر ستیز و جنایت کارانه رژیم شعار دادند. مدتی بعد، نیروهای پلیس که به احتمال قوی از سوی عناصر سفارت فراخوانده شده بودند، خود را به محل رساندند  واز تجمع کنندگان خواستند که بنر را از درب سفارت بکنند. تجمع کنندگان اما با نا دیده گرفتن خواست پلیس، محوطه را بطور هماهنگ ترک کردند.
کمپین پشتیبانی از مبارزات فعالین کارگری و رندانیان سیاسی در ایران
لندن ۲۶ دسامبر ۲۰۱۷

جان رضا شهابی در خطر است:کمپین پشتیبانی از مبارزات فعالین کارگری و زندانیان سیاسی در ایران

دهانت را می‌بویند
مبادا که گفته باشی دوستت می‌دارم
وعشق را کنار تیرک راه‌بند
تازیانه می‌زنند

در پی دومین سکته مغزی رضا شهابی در زندان رجایی شهر، و جلوگیری از فرستادن او
به بیمارستان برای درمان و مراقبت، ربابه رضایی همسر وی در اعتراض به این وضعیت و پی گیری آزادی فوری او روز سه شنبه به وزارت کار خواهد رفت.
ما در همبستگی با این فراخوان و با خواست آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی
روبروی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن گرد‌هم می‌آییم.
زمان: سه‌شنبه بیست و ششم دسامبر ۲۰۱۷ ساعت ۱۳ تا ۱۴ بعد از ظهر
۱۶ Princes Gate, Knightsbridge, London SW7 1PTمکان:

کمپین پشتیبانی از مبارزات فعالین کارگری و زندانیان سیاسی در ایران