بیانیه ۹۵ – رضا شهابی: اگر به خواسته‌هایم رسیدگی نشود روز چهارشنبه ۵ مهر، اعتصاب غذای خشک خواهم کرد!

رضا شهابی امروز در چهل و سومین روز از اعتصاب غذا، اعلام کرد که به هیچ‌وجه تا رسیدن به خواسته‌هایش دست از اعتصاب غذا بر نخواهد داشت! این در حالی است که با توجه به بالا رفتن روزهای اعتصاب غذا، خانواده، دوستان و آشنایان و فعالان کارگری و طیف‌های مختلف فعالانی از ایران و جهان به شدت نگران وضعیت رضا شهابی هستند و به شکل‌های گوناگون در سراسر جهان نگرانی خود را ابراز کرده و می‌کنند.

بنابر مشاهدات خانواده رضا شهابی، وی به شدت لاغر و ضعیف شده و دچار افت شدید قند شده است و راه رفتن برایش بسیار دشوار است، به گونه‌ای که پایش روی زمین کشیده می‌شود. همچنین به دلیل استفاده از آب سرد برای استحمام دچار درد کلیه شده است. همسرش می‌گوید رضا آنقدر ضعیف بود که از فاصله‌ی چندمتری او را نشناختم! با این همه و با وجود وخامت اوضاع، رضا شهابی از امروز نوشیدن قند محلول در آب را نیز قطع کرده و تنها آب می خورد؛ ضمناً اعلام کرده است که اگر تا چهارشنبه ۵/۷/۹۶ به خواسته‌هایش رسیدگی نشود، اعتصاب غذای خود را از تر به خشک تغییر خواهد کرد؛ امری که در شرایط جسمی رضا شهابی، حتا یک روز آن می‌تواند به مرگ منجر شود!

همانطور که در بیانیه‌های پیشین نیز ذکر شد پزشکی قانونی روزها قبل شرایط جسمانی رضا را وخیم اعلام کرد و پزشک متخصص نیز دستور ام.آر.آی عاجل داده بود اما مسئولان امنیتی–قضائی در این مدت جز بیان وعده‌های توخالی و تکراری، هیچ اقدام دیگری نکرده‌اند و بنا بر اطلاعیه‌ی جدید سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی یکی از مأموران امنیتی در تماس جدید با رضا به او گفته است که محکومیت تو در تاریخ ۲۴/۶/۹۴ تمام شد اما به دلیل ادامه‌ی فعالیت‌های صنفی و سندیکایی قصد بازداشت مجددت را داشتیم که در نهایت صلاح دیدیم به جای این کار مرخصی‌های پزشکی‌‌ ات را غیبت اعلام کرده و به این وسیله تو را چند سال دیگر در زندان نگه داریم!

 کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن تشکر از تمام تشکل‌ها و کارگران و انسان‌های شریفی که به شکل‌های گوناگون صدای اعتصاب غذا و شرایط وخیم رضا بوده‌اند، اعلام می‌دارد که به شدت نگران جان وی است. واقعیت این است که رضا به شدت بر اعتصاب خود پایفشاری می‌کند و علیرغم شنیدن نگرانی بسیاری از فعالان و دوستان، حاضر به دست کشیدن از اعتصاب خود نیست و حتا قصد دارد آن را به اعتصاب خشک تبدیل کند و همین امر می‌تواند حتا در زمانی اندک جان او را تهدید کند!

کمیته‌ی دفاع از رضا شهابی اعلام می‌دارد که با توجه به افت شدید قند و قطع شدن قند محلول در آبی که رضا می‌نوشد، نگرانی‌ها در مورد وضع جسمانی او دوچندان شده و هرچه زودتر باید اقدامی عاجل در مورد او انجام شود. مسئولیت مستقیم هر آنچه برای رضا شهابی پیش بیاید، بر عهده‌ی مسئولان امنیتی-قضایی است که با سکوت خود گویا نقشه‌ی مرگ این کارگر زحمتکش را کشیده‌اند؛ تا کنون می‌گفتیم شاید فردا دیر باشد، اما اکنون باید نگران ساعت‌ها یا حتا دقایق بود!

کمیته دفاع از رضا شهابی

۲۹/۶/۹۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *