فرهاد شعبانی:جهت اطلاع افکار عمومی 

امروز دوشنبه ششم نوامبر در حالیکه طی تماسی با “مالین هنریکسون” منشی “کارل پیتر توروالدسون” سخنگوی اتحادیه سراسری کارگران سوئد در رابطه با وضعیت محمود صالحی خواهان ملاقات با ایشان شدم. اطلاعیه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد در محکومیت زندانی کردن محمود صالحی از جانب آقای سعید تقوی از دست اندرکاران این پلاتفرم را دریافت کردم که جهت اطلاع افکار عمومی عین اطلاعیه را منتشر خواهم کرد. پیگیری دیدار با کارل پیتر توروالدسون و تحویل نامه سرگشاده به ایشان به قوت خود باقی است و افکارعمومی را از نتایج آن مطلع خواهیم ساخت. برگزاری آکسیون و اعتراضات علیه زندانی کردن فعالین کارگری ابزار موثری در واداشتن جمهوری اسلامی به دست کشیدن از فشار بر فعالین کارگری خواهد بود.

محمود صالحی را سریعا آزاد کنید!
بنا به اخبار رسیده محمود صالحی دبیر سابق انجمن صنفی خبازان سقز و از فعالین سرشناس جنبش کارگری ایران روز ۲٨ اکتبر برای چندمین باردستگیر و روانه زندان سقز شد. محمود صالحی در حضور همسرش نجیبه صالح زاده در حالی با خشونت و بزور دستگیر شد که پس از انجام دیالیز کلیه از بیمارستان به منزل برمی گشت.
محمود صالحی برای چندمین بار به جرم دفاع از حقوق کارگران دستگیر میشود. به خاطر این فعالیت ها سالهای زیادی از زندگی محمود صالحی در زندان گذشته و سلامت جسمی ایشان به شدت صدمه دیده است. با این وجود محمود صالحی همچنان به دفاع از و مبارزه برای حقوق کارگران ادامه میدهد. پرداختن چنین بهای سنگین برای دفاع از پایه ای ترین حقوق کارگری بسیار ظالمانه و وحشیانه است. چند سال پیش که محمود صالحی دیداری با مسئولین بین المللی سازمان سراسری کارگران سوئد، ال.او، داشت ما در جریان فعالیت های ایشان که به جز دفاع از ابتدایی ترین حقوق کارگری است قرار گرفتیم. دستگیری مجدد محمود صالحی با وجود وضعیت جسمانی بسیار نامساعد غیر قابل قبول است.

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد- ایران ضمن محکوم کردن دستگیری مجدد محمود صالحی نگرانی شدید خود را نسبت به سلامتی ایشان ابراز کرده و خواهان آزادی فوری و بدون قید شرط ایشان و سایر فعالین اتحادیه ای از جمله محمود بهشتی لنگرودی، رضا شهابی و اسماعیل عبدی می باشد.

ما خواهان آنیم که:
• همه فعالین اتحادیه ای باید بدون قید و شرط آزاد شوند!
• کلیه احکام علیه فعالین اتحادیه ای میبایست لغو گردد!
• ایران باید به مقاوله نامه های پایه ای سازمان جهانی کار احترام گذاشته و به آنها پایبند باشد!
• به رفتارهای وحشیانه علیه فعالین اتحادیه ای پایان داده شود!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *