نامه ی اتحادیه جهانی کارگران ترانسپورت آی تی یو سی به  مقامات ایران در رابطه با دستگیری فعالین و رهبران جنبش کارگری ایران

۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی

از جائو آنتونیو فلیسیویو – رئیس  اتحادیه جهانی حمل و نقل آی تی یو سی –  و شارن بارو، دبیر کل آی تی یو سی

به  آیت اله سید علی  خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی – ای میل

رونوشت به:    شورای عالی حقوق بشر قوه قضائیه ی ایران – ای میل

هیئت دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک

عالی جناب؛

من به نمایندگی از آی تی یو سی ، کنگره جهانی اتحادیه ی ترانسپورت و به نمایندگی از جانب ۱۸۱ میلیون کارگر در ۱۶۳ کشور دنیا و در پهنه ی ۳۴۰ مرکز اتحادیه کارگری به شما نامه می نویسم که سرکوب ها و تضعییاتی  که علیه اتحادیه های مستقل کارگری و فعالین کارگری در جریان است را محکوم می کنیم.

در روز ۲۸ ماه اکتبر ۲۰۱۷، محمود صالحی توسط چهار مامور با لباس شخصی، درست بعد از اینکه دیالیز او در بیمارستان تمام شده بود، در بیمارستانی در شهر سقز از استان کردستان دستگیر کردند. دادستان کل سقز به محمود صالحی اطلاع داده بود که که حکمی که قبلن برای ایشان به مدت  نه سال بریده بودند به یک سال کاهش پیدا کرده اما  فورن باید اجرا شود. ما بشدت نگران نگران وضع جان و سلامت ایشان هستیم زیرا او به علت مشکل قلبی به  تداوا و درمان هفتگی احتیاج دارد. ما اطلاع پیدا کردیم که دیشب  محمود صالحی به  قسمت  قلب بیمارستان خمینی شهر سقز منتقل شده است. ما  بشدت اصرار داریم که ایشان نباید به  زندان برگردد و تمام اتهامات علیه ایشان ملغی گردند.

به علاوه سرکوب سایر فعالان اتحادیه ای  مانند ابراهیم مددی، و داوود رضوی ادارمه دارد. آقای  داوود رضوی عمضو هیئت مدیره سندیکای کارگران اتوبوس رانی تهران در شعبه ی  دادگاه استیناف دادگاه انقلاب اسلامی به تاریخ ۴ ماه نوامبر برابر با ۱۴  ماه آبان سال۱۳۹۶ بدون وکیل مدافعش حضور یافته و ابراهیم مددی عضو و معاون دبیرکل هیئت مدیره  اتحاده کارگران اتوبوس رانی تهران( سندیکای کارگران شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه) برگه اظهاریه جلب برای شرکت در شعبه ۳۶ استناف دادگاه انقلاب سالامی برای تاریخ سوم دسامیر ۲۱۰۷ میلادی برابر با ۱۲ ماه آذر سال۱۳۹۶  را دریافت کرده است.

ابراهیم مددی و داوود رضوی توسط مأمورین وزارت اطلاعات در تاریخ ۹ اردیبهشت سال۱۳۹۴  در خانه های خودشان به جرم فعالیت قانونی اتحادیه ای دستگیر شدند.  در همین رابطه ما اصرار داریم که که کمیته ی آزادی تشکل، نظر دارد که ” دستگیری ها و محکوم کردن فالین اتحادیه ای به زندان طویل المدت  با اتهاماتی عمومی (…)   حق آزادی تشکل را زیر سئوال می برد” . “کمیته” قاطعانه از دولت می خواهد که این جمع بندی را به  قوه ی قضائیه گوشزد کند تا این که فعالیت های صلح طلبانه ی فعالین اتحادیه ای به زندان با اتهامات موهوم اقدام علیه امیت ملی و یا تبلیغات علیه حکومت محکوم نگردند.

در تاریخ اول نوامبر امسال مأمورین امنیتی به منزل علر ضا ثقفی برای دستگیری او به جرم سازماندهی  گردهم آئی اول ماه سال ۲۰۰۹ در پارک لاله، رفتند. در تاریخ اول ماه مه سال ۲۰۰۹،  ۱۵۰ نفر از  کارگران و مدافعین حقوق کارگران دستگیر شدند. در حکمی که علیه او داده اند ایشان متهم است که در گورستان خاوران همراه خانواده های  کشتار سال ۱۳۶۷ شرکت کرده است. ثقفی هم چنین رئیس  کانوان مدافقان حقوق  کارگران و هم چینین عضو کانون نویسندگان ایران است.

ما بشدت سرکوب های فعلی علیه فعالین اتحادیه های کارگری را محکوم می کنیم و از مقامات عالیه رتبه ی ایران می خواهیم که به اقدامات عاجل انجام داده تا تمام اتهامات علیه محمود صالحیف ابراهیم مددی  داوود رضوی و علی رضا ثقفی فورن و بدون هیچ شرط و شروطی ملغی گردند!

با تشکر از شما

دبیر کل

شارن بارو

متن انگلیسی نامه

Iran – Letter to Ayatollah Sayed ‘Ali Khamenei (1)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *