بیانیه ۱۰۵- رضا شهابی بر اساس آخرین صورت وضعیت زندان، روز ۱۸ دیماه ۱۳۹۶ آزاد خواهد شد.

طبق گفته رضا شهابی و بر اساس آخرین صورت وضعیتی که وی از زندان دریافت کرده است، تاریخ آزادی این کارگر زندانی ۱۸ دیماه ۱۳۹۶ اعلام شده است. رضا شهابی به دلیل دو عمل جراحی سنگین گردن و کمر در دوران زندان و طبق نظر صریح پزشکی قانونی، دوران مرخصی پزشکی خود را میگذراند اما به دلیل اعمال فشار دادستانی بر وثیقه گذار و تهدید به ضبط سند وی، رضا مجبور شد در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ به زندان رجایی شهر بازگردد. در ابتدا مسئولان زندان به وی اعلام کردند که در پرونده نامه ای است که در آن، تاریخ آزادی شما ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ اعلام شده است و بنابراین شما بروید و فردا برای انجام کارهای اداری لازم جهت آزادی قطعی مراجعه کنید. اما در روز ۱۸ مرداد ۹۶ پس از مراجعه رضا شهابی به زندان، به وی اعلام شد که تمام مرخصی های پزشکی شما غیبت محسوب شده و بایستی ۹۶۸ روز در زندان بمانید! پس از آن رضا شهابی در اعتراض به این اقدام مسئولان امنیتی و قضایی اقدام به اعتصاب غذا کرد که این اعتصاب غذا پس از ۵۰ روز بنا بر درخواست خانواده، سندیکای کارگران شرکت واحد، تشکل‌های کارگری و افراد مختلف و همچنین قول مؤکد مسئولان امنیتی و قضایی مبنی بر برآوردن خواسته‌ های اساسی رضا شهابی، به پایان رسید. اما پس از پایان یافتن اعتصاب، تا مدتها رضا شهابی را که از عارضه ‌های گوناگون قدیمی و عوارض وخیم ناشی از اعتصاب رنج میبرد حتی به بیمارستان هم منتقل نکردند و این مهم تنها بعد از پیگیری های مستمر خانواده و با مشقات فراوان عملی شد و هنوز نیز مراحل درمانی رضا شهابی ادامه دارد و باید در اسرع وقت در بیمارستان بستری شود و تحت مراقبت پزشکی دائم قرار بگیرد.

اکنون نیز با وجود اینکه محکومیت رضا شهابی به پایان رسیده، بیش از سه ماه است که همچنان محبوس است و قصد دارند او را بدون هیچ دلیلی تا ۱۸ دیماه ۱۳۹۶ همچنان زندان نگاه دارند!

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن اعتراض شدید به این اقدام مسئولان امنیتی و قضایی، که حتی با قوانین ناعادلانه خودشان نیز مغایر است، خواهان آزادی فوری رضا شهابی و انتقال وی به بیمارستان جهت تکمیل روند درمان است.

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *