اطلاعیه کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران :در باره آزادی محمود صالحی و ادامه کمپین برای آزادی کارگران زندانی

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران آزادی محمود صالحی فعال سرشناس جنبش کارگری ایران را به خانواده ایشان، فعالین جنبش کارگری، طبقه کارگر و کلیه کسانی که در کمپین برای آزادی ایشان و سایر فعالین جنبش کارگری شرکت داشتند و حمایت سایر تشکلهای کارگری از این کمپین را جلب نمودند، تبریک می گوید.

ما طی سالهای اخیر بیشتر از هر زمان دیگری بر این نکته تاکید کردەایم که با تشدید فعالیت در خارج از مرزهای ایران و تلاش برای جلب حمایت تشکلهای کارگری، احزاب و سازمانهای سیاسی چپ و آزادیخواه و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر، از طریق از جمله برگزاری آکسیون، متینگ و اعتراضات خیابانی، می توان هزینه فشار بر فعالین کارگری و سایر جنبش های اجتماعی رادیکال برای جمهوری اسلامی و دستگاه قضائی اش را بالا برد. تبدیل حکم یکسال زندان محمود صالحی به جریمه نقدی ٣ میلیون تومانی و آزادی ایشان از زندان، نتیجه فشارها و مبارزاتی بود که در داخل و خارج کشور در حمایت از ایشان صورت گرفت. ضمن حفظ این دستاورد تلاش برای آزادی سایر فعالین کارگری زندانی و زندانیان سیاسی را باید گسترده تر کرد. لذا اعلام می کنیم که کمپین برای آزادی رضا شهابی و سایر فعالین کارگری زندانی و کارگران تحت فشار را همچنان ادامه می دهیم.

در پایان از کلیه تشکیلاتهای محلی حزب کمونیست ایران در خارج از کشور و کلیه رفقا و دوستانی که ما را در پیشبرد این کمپین همراهی کردند و همچنان در صحنه این مبارزه حضور دارند، قدردانی میکنیم.

کمیته خارج از کشور حزب کمونیست ایران
٢۵ نوامبر ٢٠١٧

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *